top of page

Nodod savu svētku eglīti otrreizējai pārstrādei!

Atkritumu apsaimniekotāji 2024. gadā Rīgā no daudzdzīvokļu mājām Ziemassvētku eglītes izvedīs bez maksas. Iedzīvotāji aicināti pievērst uzmanību, ka katrā atkritumu apsaimniekošanas zonā noteiktas dažādas prasības un termiņi eglīšu izvešanai.

Iedzīvotājiem atsevišķi eglīšu izvešana nav jāpiesaka, tomēr jāņem vērā atkritumu apsaimniekotāju noteiktie termiņi un prasības.

Daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji aicināti pareizi atbrīvoties no Ziemassvētku eglītes – novietojot to atkritumu konteineru laukumā vai pie atkritumu konteinera. Eglītes sadzīves atkritumu konteinerā ievietot aizliegts.

Eglītes var noderēt kā kurināmais vai komposta saturs tiem, kuriem  izveidota speciāla vieta komposta veidošanai. Tāpat, ja eglīte pēc svētkiem vēl ir zaļa, to var nodot arī briežu audzētavās, iepriekš ar tām sazinoties.

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētā (apsaimnieko PS Lautus Vide)

  • Akcijas periods: no 3. janvāra līdz 30. janvārim. Eglīšu izvešana tiks organizēta sākot ar janvāra pirmo nedēļu, katru nedēļas nogali - sestdienās, svētdienās vai abās brīvdienās.

  • Daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem eglītes jānovieto pie sadzīves atkritumu konteineriem

Izvešanas nosacījumi:

  • Akcijas laikā eglīšu izvešana notiek bez maksas, pēc akcijas perioda beigām eglīšu izvešana tiek veikta par maksu – 50 % no nešķiroto sadzīves atkritumu maksas.

  • Pieņem eglītes garumā līdz 2,00 m (garākas egles jāsadala vairākās daļās).

  • Eglītēm ir jābūt atbrīvotām no visiem rotājumiem, jo tālāk tās tiek nogādātas pārstrādei.

Rīgas Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā (apsaimnieko Eco Baltia Vide):

  • Bezmaksas izvešana līdz 31. janvārim, pēc tam pakalpojuma maksa būs 4.96 eiro/gab. bez PVN (6,00 eiro/gab. ar PVN).

Izvešanas nosacījumi:

  • Eglītes jānovieto pie atkritumu konteineriem, tām jābūt atbrīvotām no svētku rotājumiem un augstumā līdz 2,5 metriem, vai sazāģētām. Papildu informācija šeit.

Rīgas Centra rajonā, Latgales priekšpilsētā un Kurzemes rajonā (apsaimnieko SIA Clean R):

  • Bezmaksas eglīšu izvešana līdz 2024. gada janvāra beigām. Pēc janvāra mēneša pakalpojums tas tiks nodrošināts par maksu.

Izvešanas nosacījumi:

  • Jānoņem visi svētku rotājumi un, ja tā bijusi podā, eglīte no tā jāizņem.

  • “Clean R” pieņems eglītes augstumā līdz 2,5 metriem, bet, ja tā ir lielāka, egle jāsazāģē mazākās daļās. Papildu informācija šeit.

Informācijas avots: 

Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļa

bottom of page