top of page

Rīgā notiek siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes

Informējam, ka vasaras mēnešos, kad tiek atslēgta apkure, notiek siltumtīklu hidrauliskās drošības pārbaudes, kuru laikā nebūs pieejams karstais ūdens.

Siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes ir nepieciešamas, lai nodrošinātu, ka siltumapgādes sistēmas darbojas pareizi un efektīvi, lai, pieslēdzot apkuri nākamajā sezonā, tā darbojas pilnvērtīgi. Šādas pārbaudes palīdz noteikt, vai siltumtīklā nav noplūdes, vai nav problēmu ar spiedienu, vai nav aizsērējušies vai bojāti cauruļvadi un vai siltuma pārneses šķidrums (piemēram, ūdens vai siltumnesējs) pareizi cirkulē sistēmā. Agrīna problēmu atklāšana ļauj veikt nepieciešamos remontdarbus, novēršot avārijas situācijas un dārgu infrastruktūras bojājumu.

 

Lai siltumtīklos radušos bojājumu gadījumā vidē neizplūstu karsts siltumnesējs (iekrāsots tehniskais ūdens), pirms hidrauliskās pārbaudes tas tiek atdzesēts zem +45°C. Tāpēc daļai klientu karstā ūdens temperatūra var pazemināties jau iepriekšējās dienas vakarā.

Hidrauliskās pārbaudes laikā siltumtīklu bojājuma vietā iespējama zaļganas krāsas ūdens noplūde, kas iekrāsots ar pārtikas krāsvielu un nav kaitīgs. Taču, redzot zaļganas krāsas ūdens noplūdes, lūdzam nekavējoties ziņot uz Rīgas siltums Klientu diennakts bezmaksas tālruni 80 0000 90.

 

Siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes tiek veiktas visām mājām pakāpeniski - no maija līdz augustam, kad ir atslēgta apkures sistēma. Savus klientus laicīgi informējam nosūtot paziņojumus un brīdinot par iespējamā ūdens padeves atslēgšanu konkrētajā laika posmā. Parasti šīs pārbaudes aizņem 1-2 darba dienas, taču, ja tiek konstatēta problēma un nepieciešams to novērst – pārbaudes var aizņemt papildus laiku.

Siltumtīklu hidraulisko drošību pārbaužu grafiks:

banneris_hidraulikas_vasara.jpg
bottom of page