top of page

AS "RĪGAS SILTUMS" no 1.aprīļa samazina siltumenerģijas tarifu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir izskatījusi AS "RĪGAS SILTUMS" jauno siltumenerģijas tarifu. No š.g. 1.aprīļa Rīgā siltumenerģijas tarifs būs 165,32 EUR/MWh līdzšinējo 183,86 EUR/MWh vietā jeb par 10,1% zemāks.

 
Kopā ar valsts atbalstu mājsaimniecībām siltumenerģijas tarifs būs 110,53 EUR/MWh bez PVN līdzšinējo 112,39 EUR/MWh bez PVN vietā.
Siltumenerģijas tarifa samazināšanas pamatā ir pirktās siltumenerģijas un šķeldas cenu samazinājums. AS "RĪGAS SILTUMS" saražo aptuveni 31% no Rīgai nepieciešamās siltumenerģijas, bet 69% iepērk no citiem ražotājiem – AS “Latvenergo” ražotnēm TEC-1 un TEC-2, kā arī no pieciem neatkarīgajiem ražotājiem – SIA “Juglas Jauda”, SIA “Gren Rīga”, SIA “Rīgas BioEnerģija”, SIA “Eco Energy Rīga” un SIA “Rīgas Enerģija”. Iepirktās siltumenerģijas izmaksu samazinājums pamatā ir saistīts ar AS “Latvenergo” TEC-1 un TEC-2 piemēroto ražošanas tarifu samazinājumu.
Plānots, ka, sarūkot energoresursu cenām, arī turpmāk siltumenerģijas tarifs tiks pārskatīts un operatīvi mazināts.
AS "RĪGAS SILTUMS" aktīvi turpina strādāt Zaļā kursa ietvaros - stratēģiskie soļi paredz atjaunojamo energoresursu, inovatīvu tehnoloģiju ieviešanu un atlikuma siltuma  plašāku izmantošanu, kas veicinās centralizētās siltumapgādes konkurētspēju un zemāku siltumenerģijas tarifu Rīgā.
Uzņēmuma elektroniskajā vietnē www.rs.lv ik nedēļu iespējams iepazīties ar iepirktās siltumenerģijas un šķeldas cenām.

bottom of page