top of page

Par AS RĪGAS SILTUMS siltumenerģijas tarifa izmaiņām ar 28.11.2022.

AS "RĪGAS SILTUMS" informē par jaunu siltumenerģijas tarifu, kurš stāsies spēkā ar 28.11.2022., ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

Latvijas namsaimneks_apkure.jpg

Līdz ar to siltumenerģijas tarifs Rīgā būs 183,86 EUR/MWh, kas ir par 7,8% lielāks, salīdzinot ar šobrīd piemēroto kopš oktobra. 

Ņemot vērā valsts atbalstu, mājsaimniecībām par siltumenerģiju, sākot no 28.novembra,
būs jāmaksā 112,39 EUR/MWh bez pievienotās vērtības (PVN), kas ir par 1,33 EUR/MWh jeb 1% vairāk nekā iepriekš. 
Valsts atbalsts mājsaimniecībām rēķinos tiks piemērots automātiski.

Par valsts atbalstu siltumapgādei

Valdība 27.09.2022. apstiprināja papildu pasākumus energoresursu cenu pieauguma kompensēšanai mājsaimniecībām kas apkurē izmanto elektroenerģiju, dabasgāzi, koksnes briketes, koksnes granulas un malku, kā arī centralizētās siltumapgādes pakalpojumu.

Lai sniegtu papildu atbalstu mājsaimniecībām, valdība apstiprināja Ekonomikas Ministrijas piedāvājumu diferencēt centralizētās siltumapgādes atbalstu - centralizētās siltumapgādes tarifu no 68 - 150 eiro par MWh valsts kompensēs 50% apmērā, savukārt no tās daļas, kas pārsniedz 150 eiro par MWh, valsts kompensēs 90%. Atbalsts mājsaimniecībām tiks piešķirts automātiski. Atbalsta periods - no š.g. 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim.

Mājsaimniecībām, kas apkurē izmanto elektroenerģiju, koksnes granulas, koksnes briketes vai malku, ar maksājumu attaisnojošiem dokumentiem būs jāvēršas pašvaldībā, kas pieņems lēmumu par kompensācijas piešķiršanu. Savukārt valsts atmaksās šīs kompensācijas izmaksu pašvaldībai. Papildus informācija: šeit
 

Ekonomikas ministrijas planotais atbalsts majsaimniecibam.jpg

Kā maksāt mazāk par apkuri?

Ikviena iedzīvotāja rokās ir vairāki instrumenti apkures rēķina mazināšanai. Aicinām izmantot praktiskus padomus, kas palīdzēs samazināt siltuma zudumus dzīvoklī, kā arī – ietaupīt apkures izmaksas. Lasiet vairāk šeit: kā ietaupīt, samazinot apkures izmaksas?

Papildus informācija:

Mūsu klienti apkures pieslēgšanas jautājumus var ātri un ērti risināt:

izmantojot platformu www.BonoDomo.lv,

rakstot e-pastu uz namsaimnieks@latvijasnamsaimnieks.lv 

zvanot uz Klientu apkalpošanas centra tālr. Nr.: 22 12 4444.

bottom of page