top of page

Vai šoziem maksājām par siltumenerģiju vairāk?

Pašlaik vairāk kā 80% mūsu apsaimniekotajos namos siltumapgādes piegāde ir noslēgta. Tas tiek darīts pakāpeniski, sekojot iedzīvotāju izteiktajām vēlmēm par apkures padeves pārtraukšanu.

Šajā apkures sezonā siltumenerģijas patēriņš mūsu apsaimniekotajos namos kopumā bijis par 7,5% mazāks nekā iepriekšējā, tomēr maksājumi par siltumenerģiju pat nedaudz pieauguši.

Šoziem no decembra līdz martam gaisa temperatūra bija vidēji par 5 grādiem virs mēneša normas, pārspējot iepriekš novērotos siltuma rekordus. Līdz ar to arī siltumenerģijas patēriņš bija mazāks. Tomēr vēl aizvien daudziem mūsu klientiem, kas izmanto “Rīgas Siltums” pakalpojumus, rodas jautājums – kāpēc par siltumenerģiju bija jāmaksā vairāk?

Lielā mērā augstās apkures izmaksas ir saistītas ar siltumenerģijas tarifa pieaugumu. No pagājušā gada 1. augusta Rīgā par aptuveni 17% tika paaugstināta maksa par izmantoto siltumenerģiju, ko ietekmēja augstākas dabasgāzes un iepirktās siltumenerģijas cenas. Savukārt labā ziņa ir tāda, ka šogad, sarūkot energoresursu izmaksām, “Rīgas Siltums” samazina siltumenerģijas tarifu – par vidēji 7% no 1. aprīļa un vēl par 5% no 1. jūnija, kopumā par 12%. To lielā mērā ietekmēja Covid-19 izraisītā krīze, kā rezultātā visā pasaulē ir kritusies energoresursu cena. Tiek plānots, ka samazinātais siltumenerģijas tarifs saglabāsies arī nākamajā apkures sezonā.

Izmaiņas “Rīgas Siltums” siltumenerģijas tarifos:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siltumenerģijas patēriņu var samazināt arī rūpīgi sekojot līdzi tā ekonomijai. Visefektīvāk siltumu izdodas ietaupīt tajos daudzdzīvokļu namos, kur iedzīvotāji sadarbojas ar namu apsaimniekotāju. 

Katru gadu pirms apkures sezonas un tās laikā mēs mudinām iedzīvotājus uz aktīvu savstarpēju komunikāciju. Ja dzīvoklī ir par karstu, tad iedzīvotāji par to var ziņot mājas vecākajam, kurš šo informāciju nodod tālāk mums. Savukārt mēs parūpējamies, lai siltuma padeve tiktu pieregulēta atbilstoši iedzīvotāju vēlmēm. Pat par vienu grādu samazinot gaisa temperatūru namā, maksu par siltumu var samazināt vidēji par 5%, kas ir būtisks ietaupījums.

Namos, kur veikta renovācija, ir uzstādīti kvalitatīvi siltummezgli, kas ļauj automātiski regulēt temperatūru atbilstoši laikapstākļiem, kā arī veikt patērētā siltuma precīzu uzskaiti. Līdz ar to renovētos un jaunos namos iedzīvotājiem siltumu ieekonomēt izdodas labāk. Ja Jūs interesē renovācijas iespējas daudzdzīvokļu namā, lūdzu sazinieties ar klientu apkalpošanas centru tālr.: 22 12 4444 vai e-pasts: namsaimnieks@latvijasnamsaimnieks.lv.

18.05.2020.

bottom of page