top of page

No š.g. 1.oktobra SIA “Rīgas ūdens” jauni ūdenssaimniecības tarifi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir apstiprinājusi jaunus SIA “Rīgas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus, kas stāsies spēkā oktobrī. Ūdensapgādes pakalpojumu tarifs  būs 1,20 EUR (bez PVN) par kubikmetru, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs būs 1,21 EUR (bez PVN) par kubikmetru. Jaunajos tarifos mainītas tikai iekļautās elektroenerģijas, siltumenerģijas un gāzes izmaksas, pārējās izmaksu pozīcijas nav mainītas.

Jauni udens tarifi.png

Salīdzinot ar no š.g. 1.jūnija spēkā esošajiem SIA “Rīgas ūdens” tarifiem, ūdensapgādes pakalpojumu tarifs no 1.oktobra pieaugs par 18% jeb 0,18 eiro, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – par 33% jeb 0,30 eiro. Tarifi pieauguši saistībā ar būtisko elektroenerģijas, dabasgāzes un siltumenerģijas cenu pieaugumu.
Jaunos tarifus plānots piemērot Rīgā, Baltezerā, Garkalnē, Berģos, Maksteniekos, Langstiņos, Upesciemā, Krustkalnos, Valdlaučos, Dreiliņos, Rumbulā, Ulbrokā un daļā Garkalnes pagasta (“Alīses”, Remberģi 1”, “Remberģi 2”, “Selgas”).​

Lai gan SIA “Rīgas ūdens” spēkā esošie tarifi pavisam nesen tika apstiprināti, energoresursu izmaksas saistībā ar straujajām cenu izmaiņām tik strauji pieaugušas, ka komersantam bija nepieciešama pielāgošanās apstākļiem, pārskatot un iesniedzot apstiprināšanai jaunu tarifu projektu. Būtiskākais pieaugums komersantam ir elektroenerģijas izmaksām, kas šī gada trešajā ceturksnī tam būs lielākas par izmaksām iepriekšējā gadā kopumā,” skaidro SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola.
A.Ozola arī norāda, ka SIA “Rīgas ūdens” pastāvīgi vērtē iekārtu darbību un īsteno pasākumus, lai pēc iespējas samazinātu elektroenerģijas patēriņu. Tostarp vairākās kanalizācijas sūkņu stacijās ir uzstādīti energoefektīvāki sūkņi, modernizētas ventilācijas iekārtas, ūdens sagatavošanas stacijā “Daugava” veikta ozonēšanas iekārtu darbības efektivitātes uzlabošana, vairākos objektos mainīts apgaismojums, kā arī objektos veikts pieslēgumu jaudas izvērtējums un samazinājums atbilstoši iekārtu patēriņa īpatnībām.a


Vairāk informācijas: SIA Rīgas ūdens mājaslapā un SPRK mājaslapā.

bottom of page