top of page

Rīgā notiks ūdensvadu profilaktiskā dezinficēšana jeb hlorēšana

No otrdienas, 6. februāra, līdz piektdienai, 9. februārim, visā pilsētā plānota Rīgas ūdensvada tīklu profilaktiskā dezinficēšana jeb hlorēšana. Lai gan veselībai draudus tas nerada, ūdensvadu dezinficēšanas laikā un arī 24 stundas pēc tās uzturā ieteicams lietot vārītu ūdeni. 

Saimnieciskiem darbiem ūdeni var droši lietot arī bez novārīšanas. Mājdzīvniekiem, putniem, zivtiņām u.c. paredzēto ūdeni pirms došanas lietošanai ieteicams nostādināt, tāpat nepieciešams rīkoties arī telpaugu laistīšanas gadījumos.

Ūdensvadu dezinficēšanas laikā krāna ūdens iegūst nepatīkamu aromātu, un tam var būt arī neliela hlora piegarša, taču šī viela dezinfekcijas nolūkos izmantojamajos daudzumos nav veselībai kaitīga vai bīstama. “Rīgas ūdens” situāciju nepārtraukti monitorēs, rūpīgi sekojot hlora koncentrācijai ūdenī.

Ūdensvada tīklu dezinficēšana profilaktiskos nolūkos ieteicama ne retāk kā reizi divos gados – gan pēc mūsu ekspertu, gan pēc Pasaules veselības organizācijas ekspertu atzinumiem, tā ir prioritāra un nepieciešama dzeramā ūdens apstrāde tā nemainīgi augstas kvalitātes nodrošināšanai. Rīgā pēdējoreiz visaptveroša ūdensvada tīklu dezinficēšana notikusi 2022. gada septembrī. 

Informācijas avots: SIA "Rīgas ūdens"

Rīgas ūdens ieteikumi_hlorēšanas darbi.jpg
bottom of page