top of page

Par AS “Rīgas siltums” siltumenerģijas tarifa pieaugumu no 15.08.2022. 

AS "Rīgas siltums" informē, ka ar š.g. 15.augustu spēkā stāsies jauns AS “Rīgas siltums” siltumenerģijas tarifs, ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Līdz ar to siltumenerģijas tarifs Rīgā būs par 15% lielāks jeb 85,45 EUR/MWh, salīdzinot ar šobrīd piemēroto.

Jaunā tarifa izmaņas saistītas ar izmaiņām siltumenerģijas bilancē, kurināmā (šķelda) cenu pieaugumu un pārējo siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksu izmaiņām. Jāņem vērā, ka, mainoties energoresursu cenām, kā arī iepirktās siltumenerģijas izmaksām, tarifs Rīgā nākamajā apkures sezonā varētu vēl pieaugt, informē SPRK.

Laika periodā no 2022. gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim plānots atbalsts centralizētās siltumenerģijas pakalpojuma maksas kompensācijai. Šajā gadījumā kompensācijas apmēru siltumenerģijas izmaksu pieauguma segšanai paredzēts noteikt 50% apmērā no cenas, kas pārsniedz 68 EUR/MWh. Atbalstu piemēros automātiski mājsaimniecību rēķinos. Plašāk par atbalstu iedzīvotājiem saistībā ar energoresursu cenu un inflācijas straujo pieaugumu lūdzam lasīt Ekonomikas Ministrijas mājaslapā. 

Ekonomikas ministrijas planotais atbalsts majsaimniecibam.jpg

Nepieciešamības gadījumā finansiālu atbalstu siltumapgādes pakalpojuma izmaksu segšanai maznodrošinātās un trūcīgās personas var saņemt, vēršoties pašvaldības sociālajā dienestā. Papildu informācija pieejama, zvanot pa Rīgas domes Labklājības departamenta BEZMAKSAS informatīvo tālruni 80005055. Iedzīvotāji var vērsties arī pie mums, lūdzot iespēju izmantot izlīdzinātos maksājumus. 

Plašāka informācija:
AS Rīgas siltums mājaslapa
SPRK mājaslapa
Ekonomikas Ministrijas mājaslapa
Rīgas domes Labklājības departaments

bottom of page