top of page

Atrkitumu apsaimniekošanas tarifa izmaiņas Rīgā

26965.jpg

Pamatojoties uz Saeimas apstiprinātajiem grozījumiem Dabas resursu nodokļa likumā 2020. gada 23. novembrī un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes 2021. gada 9. decembrī pieņemto lēmumu Nr. 139, vides apsaimniekošanas uzņēmumi "Clean R", "Eco Baltia vide" un "Lautus vide" informē, ka maksa par atkritumu apsaimniekošanu Rīgas administratīvajā teritorijā no 2023.gada 1. janvāra ir sekojoša:

Atkritumu traifs no 010123.png

* Cenas norādītas ar PVN.

Dabas resursu nodokļa mērķis ir veicināt dabas resursu ekonomiski efektīvu izmantošanu, ierobežot vides piesārņošanu, samazināt vidi piesārņojošas produkcijas ražošanu un realizāciju, veicināt jaunu, vidi saudzējošu tehnoloģiju ieviešanu, atbalstīt tautsaimniecības ilgtspējīgu attīstību, kā arī finansiāli nodrošināt vides aizsardzības pasākumus.

Valsts izvirzītais mērķis paredz līdz 2035. gadam poligonos Latvijā apglabāt ne vairāk kā 10% no kopējā sadzīves atkritumu apjoma un pārstrādāt vismaz 65%. Pašlaik poligonos tiek apglabāti vairāk nekā 60% atkritumu. Nešķirotie sadzīves atkritumi ir galvenā frakcija, ko nogādā atkritumu poligonos un valsts noteikusi ikgadēju DRN likmes pieaugumu, kas jāmaksā par atkritumu apglabāšanu. Līdz ar to tarifs par atkritumu apglabāšanu arvien pieaugs. Palīdzi samazināt poligonos apglabātos atkritumu apjomus – šķiro un ietaupi!

Kā samazināt izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu? Šķirojot!
No 2022. gada ir palielinājusies nešķiroto atkritumu izvešanas maksa, ko aprēķina pēc izvestā apjoma. Šķirojot atkritumus ir iespējams šo apjomu samazināt, tādejādi – maksāt mazāk, jo šķirota stikla, papīra, plastmasas un metāla iepakojuma apsaimniekošana tiek nodrošināta bez maksas, savukārt bioloģiski noārdāmo atkritumu izvešanas izmaksas ir zemākas par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Pareizi šķirojot ietaupījums mēnesī visiem mājas iedzīvotājiem var sasniegt pat 35% - naudas izteiksmē tie var būt ap 1000 eiro gadā! Neizmet naudu miskastē - šķiro!

Atkritumu šķirošanas organizēšana

Šķirot ir iespējams visus atkritumus, kas rodas mājsaimniecībā – plastmasas, papīra un kartona iepakojumu, stikla taru, arī baterijas, nolietoto elektrotehniku, tekstilizstrādājumus, medikamentus u.c. Labs palīgs ir Latvijas Zaļā punkta izveidotā digitālā karte, kurā iespējams atrast tuvāko šķirošanas punktu jebkura veida atkritumiem - Latvijas Zaļais punkts.

Papildus informācija:

Rīgas domes atkritumu šķirošanas ceļvedis.

Pamācība - kā pareizi šķirot?

bottom of page